5.0SMDJ14CA
Manufacturer:
Brightking Electronic
Mfr.Part #:
5.0SMDJ14CA
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:14 V Breakdown Voltage:15.6 V Clamping Voltage:23.2 V Peak Pulse Power:5 kW Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
PolarityBidirectional
Working Voltage14 V
Peak Pulse Current216 A
Number of Channels1
Breakdown Voltage15.6 V
Clamping Voltage23.2 V
Peak Pulse Power5 kW